Idő előtt le kellett zárni a regisztrációt, annyian jelentkeztek a XVII. Campus Sportfesztiválra. A Debreceni Egyetem az országban egyedülálló módon, az egyik legnagyobb hazai könnyűzenei fesztivál kísérőprogramjaként rendezi meg a felsőoktatási intézmények hallgatói számára a sportos versengést július 23-án és 24-én, idén a Böszörményi úti campuson.

Új, teljes csavarstimulálással kiegészített neuromonitorozási rendszert vezettek be a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Idegsebészeti Klinikán. Az eljárás alkalmazásával a sebész már a gerincsebészeti műtét közben visszajelzést kap a behelyezett csavarok pozíciójáról, amelyet szükség szerint azonnal korrigálhat. Az új módszerrel az eddiginél is biztonságosabban végezhetők el a gerincdeformitások kezelésére alkalmazott beavatkozások.

A felvételizők nem július 10-ig, hanem július 16-ig, keddig módosíthatják a jelentkezési lapon megjelölt felsőoktatási intézmények sorrendjét az általános felvételi eljárásban. A felvételi során mindenki egy helyre nyerhet felvételt, ezért a döntés előtt alaposan meg kell fontolni, hogy melyik intézmény mely képzését jelölik meg a jelentkezők az első helyen.

Megjelent a Debreceni Egyetem (DE) alumni lapja, a Deja vu magazin legújabb, nyári száma. Most kissé nagyobb hangsúlyt kaptak a sokszínűséget bemutató írások, a művészettel kapcsolatos portrék, valamint a sport, hiszen a DEAC színeiben lesz egyetemi versenyzője a párizsi olimpiának, ám előtte hamarosan megkezdődnek az Európai Egyetemi Játékok megmérettetései.

Néhány nap múlva kezdődik Debrecenben és Miskolcon a világ egyik legnagyobb egyetemi multisporteseménye. Kik lépnek fel a hamarosan kezdődő Campus Fesztiválon, hol jártak a hallgatók legutóbb a Környezetvédelmi Bizottság szervezésében és milyen érdekes épületei vannak a debreceni zsidóságnak – egyebek mellett ezekről is lehet olvasni a Debreceni Egyetem lapjának legújabb számában.

Több mint kétszáz gyermekkönyvet és foglalkoztató magazint adományozott a Méliusz Juhász Péter Könyvtár a Gyermekklinika Alapítványa Gyermekeinkért alapítványnak. A könyvek és kiadványok a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika különböző osztályaira kerülnek.

Újjászülető kastélyok, egy elfeledett építőmester, húsvéti népszokások az egykori Debrecenben, református templomok stílusteremtései, Oppenheimer – többek között ezekről a témákról olvashatnak részletesen a legfrissebb Debreceni Szemlében.

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar kutatója, Bagoly Zsuzsa 190 millió forint támogatást nyert a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kiválósági programjának pályázatán egy új kutatócsoport létrehozására. Bagoly Zsuzsa és munkatársai kutatási eredményeikkel az egyénre szabott, még hatékonyabb stroke-kezelés alapjainak megteremtéséhez szeretnének hozzájárulni.

Vírus- és baktériumalapú gyógyszerhatóanyagok, vakcinák fejlesztésére, gyártására szolgáló pilot, azaz középméretű kutatólaboratóriumot hozott létre a Debreceni Egyetem. A létesítmény keddi ünnepélyes átadásán Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter példaértékűnek nevezte a Debreceni Egyetem innovációs tevékenységét.

Orvostanhallgatóként és profi versenyzőként egyaránt komoly céljai vannak a világhírű esport-játékosnak, Kim Geun Yeong-nak. A DEAC-nál nyáron lejáró szerződését a napokban hosszabbította meg, azt mondja: a tanulásban és a sportban is megtalálta számításait a Debreceni Egyetemen.