Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.
Az erő tudósszemmel
Hogyan épül fel az izomsejt? Mitől teljesít jobban? Hogyan tehető mindez láthatóvá? Ezekre a kérdésekre kaptak választ a Kossuth Gyakorló gimnazistái a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadásán.
A sikeresebb kezelésért
Az autoimmun betegségek és az allergia volt a fő téma a Klinikai Immunológiai Interdiszciplináris Fórumon. A debreceni rendezvényen a legfrissebb tudományos eredményeket és a legújabb kezelési eljárások tapasztalatait ismertették.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.
A sürgősségi ellátás jövője
Soha nem látott bővülés előtt áll a sürgősségi ellátás a Debreceni Egyetemen: már idén megalakulhat a Sürgősségi Klinika, 2020-ig felépül az új Gyermeksürgősségi Központ, fejlődik a betegellátás és az oktatás is.
Jubiláló orvosokat köszöntöttek
Életpályájuk példaértékű a fiatal kollégák számára – hangsúlyozta Mátyus László dékán az 50, 60 és 65 éve végzett orvosok díszoklevél átadó ünnepségén szombaton a Debreceni Egyetem Aulájában.
Jubilált az idegen nyelvű orvosképzés
Harminc évvel ezelőtt indult Debrecenben az angol nyelvű orvosképzés. Az évforduló alkalmából a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara díjátadó ünnepi ülést tartott csütörtökön az Aulában.
Székely György (1926-2017)
Életének 91. évében elhunyt Székely György anatómus, idegtudós, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Debreceni Egyetem Anatómiai Intézetének egykori igazgatója, professor emeritus.
Életmentők bemutatója
Mentőhelikopter, mentőmotor és tűzoltóautó is érkezik egy elképzelt frontális karambol súlyos sérültjeihez a Debreceni Egyetem Főépülete elé pénteken. A látványos mentési gyakorlat a Kutatók Éjszakája egyik legizgalmasabb eseményének ígérkezik.