A reumatológia újdonságai
Az onkoreumatológia és a COVID-19 lesz a kiemelt téma a Magyar Reumatológusok Egyesületének szeptember 23-án kezdődő debreceni vándorgyűlésén. A kongresszuson a Debreceni Egyetem és több hazai intézmény szakemberei vitatják meg az új terápiás lehetőségeket, a legfrissebb kutatási eredményeket.
Új helyen a harmadik oltás
A Szent Anna utcai rendelőben vehetik fel a koronavírus elleni harmadik, emlékeztető vakcinát a regisztráltak. Közben folyamatosan zajlik az első- és másodkörös oltás is a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának oltóhelyein, ahol tavaly december óta több mint 330 000 vakcinát adtak be.
Új egyetemi professzorok a DE-n
Tovább gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A tizenkét új egyetemi tanár 2021. szeptember 1-től hatályos kinevezéséről Áder János köztársasági elnök döntött. A határozat a Magyar Közlöny idei 160. számában jelent meg.
Munkában a kuratórium
Kihelyezett ülést tartott a Klinikai Központban a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Kuratóriuma azért, hogy az új működési modellben és finanszírozási környezetben tájékozódjon az orvos-és egészségtudományi terület szervezeti egységeinek tevékenységével kapcsolatban.
31 aug
Megtartotta vezető szerepét a DE
A pótfelvételi eljárásban a Debreceni Egyetem volt az egyik legnépszerűbb a hazai felsőoktatási intézmények között. Az új tanévre felvettek száma az általános felvételi eljárással, a határon túli felvételi eredményeivel és az angol nyelvű képzésekre felvettekkel együtt meghaladja a tízezret.
26 aug
Új technológia a betegellátásban
Többéves fejlesztés eredményeként, egyedülálló technológiát alkalmazó széklet-transzplantációs betegellátó egység és baktériumsejt-bank jött létre a Debreceni Egyetemen a Clostridioides difficile baktérium által okozott vastagbélgyulladás kezelésére. A terápiára a COVID miatt nő az igény.
24 aug
ÚNKP - ösztöndíj a kiválóknak
Több mint 300 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2021-2022-es tanévre meghirdetett pályázatain.
24 aug
Egyetemi polgárokat tüntettek ki
A Debreceni Egyetem több kutatója, oktatója, szakembere vehetett át állami kitüntetést augusztus 20-án a nemzeti ünnep és államalapító Szent István király napja alkalmából. A város napján odaítélt kitüntető címeket is most adta át Debrecen Megyei Jogú Város önkormányzata.
19 aug
Új igazgató az Asszisztált Reprodukciós Centrumban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Asszisztált Reprodukciós Centrumát a jövőben Tándor Zoltán vezeti. Az új igazgató megbízását csütörtökön vette át Szabó Zoltántól, a Klinikai Központ elnökétől.
29 júl
Új korszak az ügyeleti ellátásban
Augusztus elsejétől az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) felügyelete mellett, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában biztosítják az alapellátási ügyeletet. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke mérföldkőnek nevezte az új rendszer bevezetését.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.