A női klinika nagyjai
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika idén 70 éves, emblematikus orvosprofesszorait köszöntötték, és Árvay Sándor emlékéremmel tüntették ki pénteken a női klinikán tartott tudományos ülésen.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Beteg gyermekeken segít az új műszer
Speciális izomstimulátorral bővült kedden a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának eszközparkja egy nyíregyházi nyelviskola jóvoltából. A készülék a súlyos végbélfejlődési rendellenességben szenvedő gyermekek rekonstrukciós műtéteit teszi eredményesebbé.
Az egészségügy kiválóságai
A Debreceni Egyetem öt munkatársa kapott rangos állami kitüntetést csütörtökön, Budapesten. Az egészségügyben végzett magas színvonalú szakmai munkájukért a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház és az Általános Orvostudományi Kar szakembereit díjazták.
Az életmentés tanulható!
Általános iskolás gyerekeknek tartottak interaktív újraélesztési bemutatót szerdán a Debreceni Egyetemen. A nyolcadik osztályos diákok az életmentő módszereket az Általános Orvostudományi Kar Sürgősségi Orvostani Tanszékének szakembereitől sajátították el.
Mesés nemzetközi sokszínűség
Hagyományos népviseleteiket és nemzeti táncaikat is bemutatták a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói a számukra szervezett különleges gálaesten, amelyet a debreceni orvosképzés centenáriumi ünnepségsorozatának részeként tartottak október 26-án a HALL-ban.
Egyedülálló mikro CT az egyetemen
A fogászati implantátumok körüli csontszövetek szerkezetét vizsgálják majd azzal a különleges mikro CT-vel, amelyet szerdán mutattak be a Debreceni Egyetemen. Az országban egyedüliként Debrecenben megtalálható készülék akár 350 nanométeres képfelbontásra is képes.
Egy évszázad történetei
Egyedülálló előadás-sorozattal idézik fel a Debreceni Egyetem orvosi intézeteinek múltját október 17-től a Kenézy Villában. A centenáriumi visszatekintéseket a százéves orvoskar neves professzorai és szaktekintélyei tartják.
Orvosok a zenében
Ingyenes koncerttel folytatódik pénteken a százéves debreceni orvosképzés jubileumi eseménysorozata. Az „Orvosok a zenében” című hangversenyen a Debreceni Egyetem muzsikáló orvosai és hallgatói kórusa is fellép a Zeneművészeti Kar Liszt termében.
Siker a Szenior Egyetem
Telt házzal indult a Debreceni Egyetemen a Szenior Egyetem őszi kurzusa pénteken. A nyitóelőadást „Új gyógyászati eljárások a debreceni klinikákon a 3. évezredben” címmel Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnök tartotta az intézmény Élettudományi Központjában.

Tisztelt Felhasználó!