24 Nov
Indiai professzor az egyetemen
Vendégprofesszor érkezett az ájurvéda tanszék élére. Asmita Wele bekapcsolódik a Debreceni Egyetem kutatásaiba, kurzusokat tart, és az Európai Ájurvéda Tudományos Intézet megalapításán dolgozik majd.
17 Nov
Az orvoslás 21. századi megoldásai
Egészségipari startupok mutatkoztak be a SmartHealth Meetupon, melyet a Startup Hét keretében november 16-án a Nagyerdei Víztoronyban tartott a Debreceni Egyetem Technológia- és Tudástranszfer Központja.
11 Nov
Cukorbetegség: veszélyeztetett gyerekek és végtagok!
Amputáció, vakság és veseelégtelenség. Ezek a cukorbetegség leggyakoribb szövődményei. A világjárvány a felnőttek mellett már a gyerekeket is drámai módon érinti. A veszélyekre és a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet a diabétesz világnap november 14-én.
11 Nov
FM90: A Debreceni Egyetem időtlen tudósa
Öregedéssel kapcsolatos kutatási eredményeiről beszélt Zsolnai-Nagy Imre gerontológus az FM90 Campus Rádióban.
09 Nov
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Egyetemi kórház lesz a Kenézy, tisztelgés Tisza István és Nyirkos István emléke előtt, fókuszban a hallgatók jövője – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
07 Nov
A belgyógyászat aktuális kérdései
A daganatos betegségek kialakulásáért is felelős emésztőrendszeri baktériumokról, új biotechnológiai terápiákról is szó volt a Magyar Belgyógyász Társaság regionális kongresszusán. A DE Belgyógyászati Intézet társszervezője volt a november 4-5-ei eseménynek.
04 Nov
Aranyanyu-díjat érő hivatástudat
Az orvosnő kategóriában Aranyanyu-díjra jelölt Molnár Csilla nyilatkozott az FM90 Campus Rádiónak.
27 Oct
Egyetemi kórház lesz a Kenézy
A Debreceni Egyetem fenntartásában, egyetemi kórházként működik tovább január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.
18 Oct
Jó kezekben a szívbetegek
Nyár óta OEP-finanszírozással végeznek aortaműbillentyű-beültetést a mellkas felnyitása nélkül a Debreceni Egyetem Kardiológiai Intézetében.
12 Oct
Agyban nagy
Megbecsült kutató, nemzetközileg elismert tudós, zseniális felfedező. Székely György, a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet professzorának tiszteletére rendeztek tudományos ülést szerdán a DAB székházban.

v1.0-alpha95