19 Dec
Gyógypedagógia képzést indít a Debreceni Egyetem
Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Kelet-Magyarországon egyedülálló képzésére, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.
14 Dec
Rangos francia kitüntetés a debreceni kutatónak
A Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatával tüntette ki Bay Pétert, a Debreceni Egyetem Orvosi Vegytani Intézetének docensét Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete.
12 Dec
Orvosdoktorokat avattak
Hetvenegy leendő orvos tette le az esküt szombaton a Debreceni Egyetemen rendezett diplomaosztó ünnepségen. Két magyar és két külföldi tanuló végezett summa cum laude minősítéssel.
06 Dec
Mérföldkő a debreceni veseátültetésben
Az ezredik vesetranszplantációt végezték el december 1-én a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az új szerv egy 57 éves vásárosnaményi férfi életét változtatja meg.
05 Dec
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
02 Dec
FM90: Fókuszban a biotechnológia
Az ipar is felfigyelt a Debreceni Egyetem biotechnológiai kutatásaira, melyek eredményeit a gyógyászat mellett a mezőgazdaságban is lehet hasznosítani – részletek a Campus Rádióban.
29 Nov
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
28 Nov
Az ország kedvencei
Elhagyhatták az inkubátort és már az első családi fotók is elkészültek a négyes ikrekről. A "debreceni négyesről" az elmúlt napokban több mint száz beszámoló született és különleges látogatók is érkeztek.
25 Nov
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.
24 Nov
Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.

v1.0-alpha95