10 Feb
Ájurvéda kurzus indul
A megbetegedések mélyebb okairól, a hagyományos fitoterápiáról és a gyógyítás holisztikusabb megközelítéséről tart bevezető kurzust a Debreceni Egyetem Ájurvéda Tanszékének vendégprofesszora.
08 Feb
Duplán ünnepelt az OVI
Színes kutatási tevékenység, innovatív oktatási módszerek – dinamikusan fejlődik az egyetem Orvosi Vegytani Intézete, mely idén 95 éves. A keddi jubileumi tudományos ülésen a 70 éves Gergely Pált is köszöntötték.
31 Jan
Szakemberek a hipertóniáról
A modern kor legjelentősebb népbetegségeiről tanácskoztak családorvosok, belgyógyászok és gyógyszerészek a Debreceni Egyetem Aulájában.
30 Jan
Új szemléletmód az orvosképzésben
Hazai és nemzetközi szinten elismert diploma, magas fokú, a jövő változó elvárásaihoz igazodó tudás, hallgatóbarát campus – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
26 Jan
Népbetegségek korszerű kezelése
A magas vérnyomás, a cukorbetegség, valamint a szív-és érrendszeri problémák legmodernebb gyógyszeres kezelési lehetőségeit tekintik át a szakemberek január 28-án, a Debreceni Egyetemen.
25 Jan
Érdekes endokrin esetek
A belső elválasztású mirigyek betegségeinek korszerű kezelési módjait és a hormonzavarok aktuális kérdéseit vitatják meg a Debreceni Egyetem szakemberei, január 27-én a DAB Székházban.
23 Jan
Méhnyakrák: életmentő odafigyelés
Rendszeres szűrővizsgálattal és oltással megelőzhető az egyik legveszélyesebb nőket érintő betegség, a méhnyakrák. Erre hívja fel a figyelmet január 22. és 28. között az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét.
18 Jan
Fókuszban az allergia és a tüdőbetegségek
A szénanátha, az asztma és a tüdőtágulás legújabb terápiás lehetőségeiről is szó lesz a 9. Téli Amega Fórumon, melyet január 20-21-én tartanak a DAB székházban.
18 Jan
Előrelépés a génszabályozás megismerésében
Kulcsfontosságú felfedezést tettek a Debreceni Egyetem kutatói, többek közt a daganatos betegségekért is felelős génszabályozó egységek vizsgálata során. Eredményükről a neves Oxford University Press tudományos szaklapja is beszámolt.
04 Jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.

v1.0-alpha95