18 Jul
Szívkatéteres bravúr a Klinikán
Magyarországon először a Debreceni Egyetemen végeztek ballonos tüdőverőér-tágítást. A nemzetközi team által szombaton a Klinikai Központban végrehajtott beavatkozással két betegnél csökkentették a tüdőerekben lévő magas nyomást.
17 Jul
Mona Lisa-lézer, a nők egészségéért
Rugalmasabb, feszesebb, egészségesebb szövetek – a változó korban lévő és a szülésen átesett nőkön is segíthet a Mona Lisa Touch nevű hüvelyregeneráló lézer. A fájdalommentes kezelést hazánkban először a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában lehet kipróbálni.
06 Jul
ÁOK: tradíció és innováció
Tudomány a gólyatáborban, gyakorlatok a Kenézy Egyetemi Kórházban – az oktató- és a kutatómunkára is kiterjedő fejlesztésekkel szeretné a hazai orvosképzés csúcsán tartani az Általános Orvostudományi Kart Mátyus László dékán, aki újabb négy éven át irányítja az ÁOK-t.
Díszdoktori címet kaptak
A Debreceni Egyetem két professzorát fogadta tiszteletbeli doktorává a Miskolci Egyetem. Berényi Ervin és Beke Dezső az elsők a Debreceni Egyetemről, akik megkapták ezt az elismerést.
Ezren vették át diplomájukat
A Bölcsészettudományi és a Népegészségügyi Kar végzősei pénteken, az Állam és Jogtudományi Kar hallgatói, valamint az Általános Orvostudományi Kar osztott képzéseiben résztvevők pedig szombaton kapták kézhez okleveleiket a Debreceni Egyetemen.
Berényi Ervin a DE Klinikai Központ élén
Július 1-től Berényi Ervin orvosprofesszor váltja Édes Istvánt a Klinikai Központ élén. Az öt évre kinevezett új elnök egységes sürgősségi rendszert és a daganatos betegek még gyorsabb ellátását szeretné elérni. Valóban a beteg legyen az első, nem lehet fontosabb más érdek – vallja.
29 Jun
Kutatás és képzésfejlesztés a GE-vel
Két héten belül a második világcéggel indított stratégiai együttműködést a Debreceni Egyetem. Az intézmény műszaki-informatikai képzésének megújítása érdekében június 29-én a GE-vel kötött megállapodást.
23 Jun
Bőrmegújítás felsőfokon
Az arc fiatalításának, a kéz esztétikájának és a bőr megújításának legújabb módszereiről bővítik ismereteiket a szakemberek a csütörtökön kezdődött 17. Kozmetológiai Kongresszuson, melynek gyakorlati kurzusait a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáját tartják.
20 Jun
Innováció a genetikai kutatásokban
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
19 Jun
A hirtelen szívhalálról Debrecenben
Magyarországon minden második ember szívbetegség vagy szélütés miatt hal meg. Orvosok, mentőtisztek, sürgősségi ápolók tudhattak meg többet a hirtelen szívhalállal kapcsolatos legújabb kutatásokról a Debreceni Egyetemen.

v1.0-alpha95